St. Petersburg International
Economic Forum


Russian export catalogue


Ruské středisko vědy a kultury v Praze

Čuvašské republiky Ruské federace


Vláda Čuvašské republiky Ruské federace pracuje na vytvoření na území města Novočeboksarsk zvláštní ekonomické zóny průmyslového a výrobního typu. V dnešní době Ministerstvo hospodářského rozvoje, průmyslu a obchodu Čuvašské republiky vybírá rezidenty pro umístění v této zóně.

Jeden ze základních investičních projektů je a.s. „Renova Orgsyntez“, který se realizuje společně se Státní korporace “Ruská korporace nanotechnologií” (ROSNANO)” a je zaměřen na výrobu solárních modulů na základě technologie tenkých vrstev (Oerlikon) „Chevel“ s.r.o.

Legislativa Čuvašské republiky počítá s poskytnutím státní záruky ve sféře investic, a s dalšími druhy finanční a nefinační podpory investorů. Na území zvlaštní ekonomické zóny platí speciální režim pro podnikatelskou činnost, který předpokládá řadu výhod pro investory včetně daňových a celních preferencí.

Vaše nabídky ohledně česko-ruské spolupráce v rámci uvedeného projektu budou nesmírně vítány jak u nás tak i v na Ministerstvu hospodářského rozvoje, průmyslu a obchodu Čuvašské republiky, kde kontaktní osobou je Natalia Nenilina, indust15@cap.ru, tel. (8352) 62- 57-94.